Flash Vijesti - Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti
Flash Vijesti - Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti
Flash Vijesti - Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flash Vijesti - Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti

Vijesti iz Hrvatske i Svijeta, Regionalne vijesti, Sport, Filmovi, Računala, Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti, itd
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  Logiraj se na FacebookLogiraj se na Facebook  
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Sajt za Sklapanje Prijateljstva i Upoznavnje preko neta - Dating site www.miramile.info
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pet oľu 16, 2012 3:28 am by www.miramile.info

» Directive Addresses Concussion Procedures
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri stu 02, 2011 4:45 pm by Magdalene

» Zaradite Čitajući Reklame!
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri tra 27, 2011 5:15 am by ttmarketing

» Oglašavajte se povoljnije na području Hrvatske, Srbije i susjednih zemalja sa TTmarketingom!
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pon tra 25, 2011 5:03 pm by ttmarketing

» SLATINA-GRAD TORTURE I SAMOVLASTI HDZ-a .
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto oľu 29, 2011 7:59 pm by Shakal

» ČAST , ČASNIM HRVATSKIM BRANITELJIMA.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pet oľu 04, 2011 9:11 pm by Shakal

» Danas 3.3. 2011.godine održan prosvjed radnika Gaja u Slatini.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210čet oľu 03, 2011 1:13 am by Shakal

» LIJEK PROTIV KORUPCIJE !
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri vel 16, 2011 7:31 am by DR.House

» SLATINA : OTVARANJE LIFTA ZA INVALIDE I PAVILJONA U OŠ ''EUGENA KUMIČIĆA''.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned vel 06, 2011 11:57 pm by DR.House

» NAPOKON! ULTIMATUM BRANITELJA UPUĆEN HRVATSKOJ VLADI, SABORU I PREDSJEDNIKU!
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pet sij 28, 2011 5:57 am by DR.House

» Kosor obećala pomoć branitelju koji prodaje bubreg.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri sij 26, 2011 12:25 am by DR.House

» HRVATSKI BRANITELJI I ''BRANITELJI''.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned sij 16, 2011 11:00 pm by DR.House

» SRETNU NOVU 2011 GODINU !
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub sij 01, 2011 12:36 am by DR.House

» ''SVI PREDSJEDNIKOVI LJUDI.''
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pet pro 31, 2010 1:58 am by DR.House

» KAKO JE 'LIONS CLUB' SLATINA UKRAO BOŽIĆ NAJUGROŽENIJIMA
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto pro 21, 2010 7:16 am by DR.House

» OPREZ : Društvenom mrežom 'Facebook' kruže opasni 'virusi','crvi'.....
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210čet pro 16, 2010 11:07 pm by DR.House

» Hodočašće hrvatskih branitelja, hrvatske vojske i policije ''Gospi Voćinskoj''.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned pro 12, 2010 9:16 pm by DR.House

» POLICIJA SA ''DUGIM CIJEVIMA'' PROŠLU NOĆ NA ULICAMA GRADA SLATINE.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub pro 11, 2010 9:51 pm by DR.House

» IMPORTANT HACKERS ATTACK
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri pro 08, 2010 7:33 am by njuškalo01

» Milan Bandić ponovno pod utjecajem alkohola - orgije po zagrebački?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto pro 07, 2010 7:15 am by njuškalo01

» DVIJE GODINE OD UBOJSTVA U G. MIHOLJCU,NADOMAK SLATINE.(ubojica nije pronađen).
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 28, 2010 10:20 pm by Shakal

» recepti uz 1001 noć
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210čet stu 25, 2010 4:35 am by njuškalo01

» Baba Vanga prorekla: Sjeverna i Južna Koreja počinju Treći svjetski rat?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210čet stu 25, 2010 3:34 am by njuškalo01

» Svi hrvatski mediji prenose Tadić u Zagrebu, a pitanje je koga to uopće više zanima?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri stu 24, 2010 9:40 pm by njuškalo01

» Kad nam kurve govore o poštenju?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pet stu 19, 2010 9:45 pm by njuškalo01

» za gablec?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 16, 2010 3:22 am by njuškalo01

» Ruski trgovac oružja izručen SAD-u unatoč protivljenju Moskve
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 16, 2010 2:32 am by njuškalo01

» HGspot prodaje središnju zgradu u Utrini da smanji dug Zabi
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 16, 2010 2:26 am by njuškalo01

» Grubori vraćeni istražnom sucu na dopunu
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 16, 2010 2:09 am by njuškalo01

» Propao dogovor sa Slovenijom – traži se tko je koga prevario, zasada samo Vlada RH vlastite građane?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 16, 2010 2:00 am by njuškalo01

» KUKAVIČKA PRIZNANJA INTREVENTNE POLICIJE VT-PODRAVSKE PU!
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pon stu 15, 2010 9:53 pm by Shakal

» Dali je Vukovar i opet žrtvovan?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pon stu 15, 2010 9:18 pm by njuškalo01

» Novi recepti
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 10:27 pm by njuškalo01

» Jovanović: Put Jadranke Kosor za Hrvatsku je put u katastrofu
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:41 pm by njuškalo01

» Jadranki, s ljubavlju: Prava priroda premijerkine hrabrosti
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:37 pm by njuškalo01

» Špijunira li nas Facebook?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:34 pm by njuškalo01

» Istukli mladića jer je imao 'krivu' frizuru pa ga ostavili u lokvi krvi
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:31 pm by njuškalo01

» Novi krivci za pokolj policajaca u Borovu Selu 1991.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:24 pm by njuškalo01

» Bivšem policajcu ispucao četiri metka u glavu pa pobjegao
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:21 pm by njuškalo01

» Branitelj ili lice s tjeralice?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 14, 2010 9:17 pm by njuškalo01

» Kaptol ne polaže račune za 300 milijuna proračunskih kuna
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210uto stu 09, 2010 10:01 am by njuškalo01

» Više od 300.000 nezaposlenih
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210pon stu 08, 2010 6:31 am by njuškalo01

» RADNICI Glasa Istre danas su, kako je ranije i najavljeno, krenuli u štrajk
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 07, 2010 9:45 am by njuškalo01

» MMF SIGURNO DOLAZI U HRVATSKU OVAJ TJEDAN, ALI U KONTROLU STANJA U ZEMLJI.
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 07, 2010 8:00 am by Shakal

» Što ne smijete otkriti prijateljima na Facebooku
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210ned stu 07, 2010 12:23 am by njuškalo01

» Zbog Fimi medije policija istražuje samu sebe
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub stu 06, 2010 7:21 am by njuškalo01

» Lady Gaga - čudovište koje je Zagrepčanima uzelo dušu izvor. dnevnik.hr
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub stu 06, 2010 7:11 am by njuškalo01

» Horor na Srebrnjaku: Gotovac prijetio smrću, tukao i zatočio djevojku
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub stu 06, 2010 7:06 am by njuškalo01

» Ćevapčići poseban recept!
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub stu 06, 2010 6:29 am by njuškalo01

» Receptinarnica ili ideje što za ručak?
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sub stu 06, 2010 5:28 am by njuškalo01

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Online
Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 215, dana ned ruj 12, 2021 5:18 pm.
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
World NEWS

 

 Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1)

Go down 
Autor/icaPoruka
njuškalo01

njuškalo01


Posts : 146
Join date : 11.08.2010
Age : 28

Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Empty
PostajNaslov: Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1)   Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Rss_3210sri ruj 22, 2010 8:24 pm


Izvor: SEEbiz.e,u piše:Pamela Bartulović

Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1) Margetic




ŠTRAJK
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1)
Autor/izvor: Pamela Bartulović
ZAGREB - Urednik i novinar portala Necenzurirano.com Domagoj Margetić u petak u 9 sati ujutro započinje štrajk glađu ispred Delegacije Europske komisije u Zagrebu.

Razlog su, kako navodi, nezakoniti nalozi protiv njega i maltretiranja od strane državnog aparata. Prvo uhićenje Domagoja Margetića dogodilo se 11. rujna 2010. na graničnom prijelazu sa Srbijom, kad je putovao na konferenciju u Izrael. Priveden je i unatoč činjenici da mu je državni odvjetnik Mladen Bajić garantirao siguran izlazak iz zemlje. Isti scenarij ponovio se i po njegovu povratku, 20. rujna 2010. Svi razlozi za njegovo uhićenje neutemeljeni su i samo su pokušaj obračuna sa Domagojem Margetićem koji je godinama pisao o Aferi Hypo i pokušaj da ga se spriječi u davanju iskaza pred istražiteljima u Austriji ograničavajući mu jedno od osnovnih ljudskih prava, slobodu kretanja.

Iz pisma njegovog odvjetnika, Ozrena Tatarca razvidno je da se nema nikakve zakonske ni pravne osnove za ovakvo postupanje prema Domagoju Margetiću pa možemo sa pravom postaviti pitanje: «Kome smeta Domagoj Margetić i koga «žulja» istina koju on zna?»

U prilogu pravno mišljenje Margetićevog odvjetnika Ozrena Tatarca

DOMAGOJ MARGETIĆ

Antuna Bauera 19
10 000 ZAGREB

PREDMET: nezakonito zadržavanje Domagoja Margetića na granici od strane djelatnika MUP-a
- pravno mišljenje - daje se


Poštovani,


Sukladno Vašem nalogu, dajemo Vam naše pravno mišljenje u svezi Vašeg zadržavanja na granici, od strane djelatnika MUP-a, kako slijedi;

1.) Vi ste dana 11.09.2010. g., prilikom Vašeg odlaska u inozemstvo, te dana 20.09.2010. g., prilikom Vašeg povratka u Hrvatsku bili zadržani na granici, od strane djelatnika MUP-a. Razlog tome je navodna potreba utvrđivanja Vaše adrese, a radi kaznenog predmeta koji se vodi pred Općinskim kaznenim sudom u Zagrebu pod brojem K-128/10.

2.) Nisu postojali zakoniti razlozi za Vaše zadržavanje. Da je Vaše zadržavanje nezakonito, govore slijedeće činjenice:

a) U predmetu K-128/10 koji se vodi po privatnoj tužbi privatnog tužitelja Ratka Kneževića protiv Domagoja Margetića, radi navodnog kaznenog djela klevete iz članka 200 st. 2 KZ-a, a radi pisanja Domagoja Margetića na portalu www.necenzurirano.com, održana je pred Općinskim kaznenim sudom u Zagrebu dana 08.09.2010. g. rasprava, tj. ročište za mirenje, na kojem je Općinski kazneni sud utvrdio da ne postoje uvjeti za mirenje.

Vi na tom ročištu niste prisustvovali.

Činjenica da je sud održao ročište znači dvije stvari;
• da je sudu bila poznata Vaša adresa na koju Vam treba poslati poziv, te da je
• sud utvrdio da Vam je poziv uredno poslan na Vašu adresu.

To znači da Općinski kazneni sud u tom predmetu nije imao niti procesnopravnih razloga, niti zakonom predviđene ovlasti tražiti bilo kakvo utvrđivanje Vaše adrese putem policije.

b) Vi ste bili upozoreni, i to od strane dobro informiranih izvora, da se Vama na Općinskom kaznenom sudu priprema neko "kršenje Vaših prava". Dojavu o tome ste dobili dana 07.09.2010. g., i to telefonskim pozivom koji je stigao iz inozemstva. Stoga ste mi naložili da kao Vaš odvjetnik pristupim, i to u Vašoj osobnoj prisutnosti, sudu dana 08.09.2010. g.

Toga dana ste, u mojoj osobnoj nazočnosti izvršili uvid u pisarnici Općinskog kaznenog suda, te ste utvrdili da je sud toga dana, i to u 09.00 h, u navedenom predmetu poslovne oznake K-128/10 održao glavnu raspravu, i to kod sutkinje toga suda Renate Pražetina Kaleb.

c) Vama poziv na raspravu nikada nije bio uručen, pa ste stoga posumnjali da netko, i to manipuliranjem dostave, onemogućava Vaša prava na sudjelovanje u postupku.

Međutim, u tom času, nije bilo jasno tko i na koji način, kršenjem pravila o dostavi pismena, krši Vaša prava kao stranke u postupku. U kolanje sudskih pismena uključen je sud, i to kako raspravni sudac, tako i sudska administracija (pisarnica suda, otpremni ured suda..), a isto tako i Pošta.

d) Toga dana, 08.09.2010. g., osobno ste, u mojoj nazočnosti, oko 10.00 h, pristupili raspravnom sucu, gospođi sudac Renati Pražetina Kaleb. Tom prilikom ste, u mojoj nazočnosti, osobno saznali, i to od strane raspravnog suca da je ročište za mirenje održano bez Vaše prisutnosti i da "neće biti mirenja".

Iz toga je proizlazilo da je raspravni sudac Renata Pražetina Kaleb imala sve uvjete za održavanje ročišta, što podrazumijeva Vašu adresu, te podatak o urednoj dostavi poziva.

Dapače, sutkinja Renata Pražetina Kaleb ničim nije dala do znanja da bi postojali bilo kakvi problemi oko dostave poziva ili utvrđivanja adrese, niti da bi u svezi toga bio izdan bilo kakav nalog policiji. Tim više što je upravo tada i zapisnički sud konstatirao kako Vašu adresu prebivališta, tako i odvjetnički ured koji je opunomoćen na zastupanje u tom predmetu.

e) Nakon što nas je raspravni sudac izvijestio o tome da je ročište održano, zaprimili ste, u mojoj nazočnosti privatnu tužbu Ratka Knežević, sa popratnom dokumentacijom.

Raspravni sud je, pred nama, sastavio zapisnik, te je zapisnički konstatirao da izjavljujete da ću Vas u tom predmetu zastupati kao odvjetnik, te sam tom prilikom predao sudu punomoć za zastupanje, koju ste Vi pred sucem potpisali.

Sve ovo je konstatirano zapisnikom, kojeg ste osobno pročitali i potpisali. Kopiju zapisnika niste dobili, no zapisnik je pred Vama i Vašim odvjetnikom sudac uložio u spis predmeta.

3.) Iz gore navedenog proizlazi da su Vaša prava višestruko kršena.

Prije svega, kršeno je Vaše pravo na sudjelovanje u postupku, budući da Vi niste zaprimili poziv, a ipak je sud u predmetu u kojem niste pozvani započeo postupak i održao određene procesne radnje (ročište od dana 08.09.2010. g.). Uistinu je žalosno da za ročište u kojem ste stranka morate saznavati iz "dobro informiranih izvora", a ne redovnim putem, tj. urednom sudskom dostavom pismena.

Nadalje, kršeno je Vaše pravo na slobodu i slobodno kretanje, te slobodni prijelaz preko granice, i to na način da ste, bez ikakve pravne osnove, bili zadržani prilikom prijelaza granice.

Sama činjenica da u postupku imate branitelja, te da sud ima urednu punomoć branitelja, znači da svu komunikaciju državnih tijela i Vas u svezi tog postupka treba vršiti uz prethodno informiranje odvjetnika.

Sama činjenica da ste pristupili sudu i pred sucem potpisali zapisnik znači da se Vi odazivate sudu i da nema uvjeta da se određuju bilo kakve mjere putem MUP-a, odnosno da se angažira MUP.

Sama činjenica da je sud održao ročište govori da je sud, barem formalno, konstatirao da je dostava uredna i Vaša adresa poznata.

Stoga, ako je policija postupala po nalogu suca Renate Pražetina Kaleb, što mi u ovom času još uvijek ne znamo, riječ je o razlogu za podnošenje disciplinske prijave protiv suca i podnošenje prijedloga za suspenzijom istog suca.

4.) Osim suda, Vaša prava je očito kršila i policija, te njen postupak nije bio redovan i regularan.

To je očito iz razloga što sam ja, kao Vaš odvjetnik, u razdoblju od više od tjedan dana , tj. od 13.09.2010. do 20.09.2010. g., pokušavao u sustavu policije saznati tko Vas je i iz kojeg razloga zadržao na granici, te kome uopće mogu podnijeti Vašu punomoć za zastupanje. Činjenica je da ste me Vi opunomoćili za sve postupke i pred svim tijelima, ali sam imao ograničen broj Vaših punomoći, pa ih nisam mogao dostaviti svim organizacionim odjelima sustava policije u Republici Hrvatskoj, ne bi li se otkrilo tko mi od njih može dati informaciju.

U svakom slučaju, sustav policije nije znao, ili nije smio, ili nije htio dati informaciju, te su sva traženja ostala uzaludna.

5.) Pri tome sam više puta zvao načelnika PU Zagrebačke, Tomislava Buterin, na njegov broj telefona 4563-229, te sam njegove sekretarice upozoravao da je riječ o predmetu u svezi kojega ga je kontaktirao državni odvjetnik Republike Hrvatske, g. Mladen Bajić, te da je riječ o predmetu u svezi kojega može nastati incident sa međunarodnim posljedicama, budući da ste boravili u inozemstvu radi prisustvovanja međunarodnoj konferenciji, i to na poziv Vlade države Izrael.

Premda su me sekretarice g. Buterina uvjeravale da će me isti nazvati i dati mi informaciju, g. Tomislav Buterin nije htio, ili nije smio to učiniti.

6.) U svezi ovog pitanja kontaktirao sam državnog odvjetnika, g. Mladena Bajić, i to na broj telefona kojeg ste mi Vi dali.

Ja sam državnom odvjetniku Republike Hrvatske saopćio da ja kao Vaš odvjetnik "više ne znam od koga i kako saznati tko Vas, u okviru sustava policije, i iz kojih razloga, zadržava na granici".

Državni odvjetnik, g. Mladen Bajić, mi je na to rekao da on "preuzima na sebe da sazna tko to u sustavu policije traži Margetića". Na žalost, g. Bajić nije uspio ovo saznati.

7.) Iz gore navedenog proizlazi da je sustav policije u Republici Hrvatskoj u ovom konkretnom slučaju djelovao izvan svojih ustavnih i zakonskih ovlasti, te da je, kao sustav, povrijedio Vaša prava, te da je postupao, i to kao sustav, u cilju povrede Vaših prava.

S poštovanjem,

U Zagrebu, 20.09.2010. godine




gablec
[Vrh] Go down
http://www.tvinx.com/ucjene_politi%C4%8Dkih_djelatnika.news.1199
 
Domagoj Margetić u petak počinje štrajk glađu (1)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Flash Vijesti - Cro Times - Bez Cenzure - Građani novinari - Nezavisne vijesti :: Forum Flash Vijesti :: Vijesti Hrvatska :: Hrvatska politika ili naša posla?-
Forum(o)Bir: